Designs Of Distinction Classic Rope Column Island Leg
With its classic rope design, this solid wood Designs Of Distinction Classic Rope Column Island Leg will bring an upscale look to any kitchen island. This beautiful island leg is handcrafted by skilled artisans to create a quality leg you will be proud to display. Made from premium hardwood and shipped unfinished. Cherry, Red Oak, Alder, Hard Maple, and Paint Grade.
Specifications
| Height | 35 1/4" |
| Top Block Length | 10" |
| Width | 2 3/4" |
| Depth | 2 3/4" |
| Finish | Unfinished |
| Brand | Designs Of Distinction |
| Shipping | Usually Ships In 2-5 Business Days |
| Material | Wood |
| Unit of Measure | Each |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like