Designs Of Distinction Country French Table Leg
The Country French style is a popular in today's kitchen designs. This 29 1/4" Country French Table Leg from Designs of Distinction is crafted from solid wood for superior quality and beauty. Available in Cherry, Alder, Red Oak, Hard Maple, and Paint Grade wood choices.
- Product: Country French Table Leg
- Material: Wood
- Wood Type: Cherry, Alder, Red Oak, Hard Maple, Paint Grade
- Height: 29 1/4"
- Depth: 3 3/4"
Specifications
| Width | 3 3/4" |
| Finish | Unfinished |
| Top Block Length | 7 1/4" |
| Brand | Designs Of Distinction |
| Depth | 3 3/4" |
| Height | 29 1/4" |
| Material | Wood |
| Unit of Measure | Each |
| Shipping | Usually Ships In 2-5 Business Days |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like