Designs of Distinction Craftsman Bun Foot
Finish or refurbish your cabinets, seating, chests, or bed frames with the charming Designs of Distinction Craftsman Bun Foot. Ideal for all your cabinet and furniture designs, the classic-shaped bun is offered in four wood types - Alder, Cherry, Red Oak, and Hard Maple. Establish a theme using all wood components from the Craftsman Collection.
Specifications
| Brand | Designs of Distinction |
| Diameter | 3 5/8" |
| Finish | Unfinished |
| Height | 4" |
| Material | Wood |
| Shipping | Usually Ships in 2-5 Business Days |
| Style | Craftsman |
| Top Diameter | 2 3/4" |
| Unit of Measure | Each |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like