Designs Of Distinction English Country Table Leg
The English Country Table Leg from Designs of Distinction brings a country style to any table. It is made of choice woods and machined to classic designs by skilled woodcrafters for a quality leg that is built to last.Paint Grade, Cherry, Hickory, Hard Maple, Red Oak, Alder. 29 1/4" and unfinished.
- Product: English Country Table Leg
- Material: Unfinished Wood
- Wood Type: Paint Grade, Cherry, Hickory, Hard Maple, Red Oak, Alder
- Height: 29 1/4"
- Width: 3 3/4"
- Depth: 3 3/4"
Specifications
| Shipping | Usually Ships In 2-5 Business Days |
| Depth | 3 3/4" |
| Height | 29 1/4" |
| Material | Wood |
| Unit of Measure | Each |
| Brand | Designs Of Distinction |
| Finish | Unfinished |
| Top Block Length | 9 1/4" |
| Width | 3 3/4" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like