Designs Of Distinction English Estate Square Table Leg
The Designs Of Distinction English Estate square table leg is an excellent choice when refurbishing or building a new kitchen table. Available in several wood speices, this 29 1/4" leg will bring an air of country charm to your room. Alder, Paint Grade, Red Oak, Walnut, White Oak, Hard Maple, and Cherry.
Specifications
| Shipping | Usually Ships In 2-5 Business Days |
| Depth | 3 3/4" |
| Height | 29 1/4" |
| Material | Wood |
| Unit of Measure | Each |
| Brand | Designs Of Distinction |
| Finish | Unfinished |
| Top Block Length | 5 7/8" |
| Width | 3 3/4" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like