Designs of Distinction Hand Carved 4 1/2 Inch Acanthus Corbel
These Designs of Distinction Hand Carved 4 1/2 Inch Acanthus Corbels add elegant detailing to your Mediterranean and Tuscan decor. Establish a theme using other wood components from the Acanthus Collection. The small corbel is used mainly for decorative applications under cabinets, shelves, counters, and more. Cherry and Hard Maple.
Specifications
| Brand | Designs of Distinction |
| Finish | Unfinished |
| Height | 4 1/2" |
| Material | Wood |
| Projection | 1 3/4" |
| Shipping | Usually Ships in 2-5 Business Days |
| Style | Ornate |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 3" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like