Designs Of Distinction Kensington Bun Foot
The Kensington Bun Foot from Designs of Distinction features square and tapered ends with a raised rim in the middle. The beautiful bun will give a classic look to your furniture projects. This solid wood bun is 4 1/2" tall with a 3" top diameter. Choice of five woods species.
Specifications
| Brand | Designs Of Distinction |
| Diameter | 3" |
| Finish | Unfinished |
| Height | 4 1/2" |
| Material | Wood |
| Shipping | Usually Ships In 2-5 Business Days |
| Top Diameter | 3" |
| Unit of Measure | Each |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like