Designs of Distinction Large Diameter Gaelic Island Leg
Bring a touch of Gaelic charm to your kitchen with this Large Diameter Gaelic Island Leg. This stylish leg is made of solid wood and crafted by skilled woodworkers to create a beautiful island leg. 6" x 35 1/2". Hard Maple, Walnut, Cherry, White Oak.
- Product: Island Leg
- Style: Gaelic
- Finish: Unfinished Wood
- Material: Hard Maple, Walnut, Cherry, White Oak, Alder, Red Oak, Paint Grade
- Size: 6" x 35 1/2"
Specifications
| Brand | Designs Of Distinction |
| Depth | 6" |
| Height | 35 1/2" |
| Material | Wood |
| Shipping | Usually Ships In 2-5 Business Days |
| Finish | Unfinished |
| Width | 6" |
| Unit of Measure | Each |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like