Designs Of Distinction Large Roman Classic Fluted Column Island Leg
Your home will look as classic as the Pantheon with this large Roman Classic fluted column island leg. The beautiful 35 1/2" column has traditional Roman-style features including large square top and round, fluted body. In your choice of several unfinished wood species.
Specifications
| Brand | Designs Of Distinction |
| Depth | 5" |
| Height | 35 1/4" |
| Material | Wood |
| Shipping | Usually Ships In 2-5 Business Days |
| Finish | Unfinished |
| Top Block Length | 10" |
| Width | 5" |
| Unit of Measure | Each |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like