Designs Of Distinction Madison Bun Foot
This Designs of Distinction Madison Bun Foot has the curved shape of a classic vase and will give your furniture the stylish new look you have been looking for. This 6 1/8-inch bun foot is ready to be painted or stained to match your decor in choice of five beautiful woods.
- 3 inches in diameter
- 6-1/8 inches tall
- Perfect for any project
Specifications
| Shipping | Usually Ships In 2-5 Business Days |
| Diameter | 3" |
| Height | 6 1/8" |
| Material | Wood |
| Brand | Designs Of Distinction |
| Finish | Unfinished |
| Top Diameter | 2 15/16" |
| Unit of Measure | Each |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
You May Also Like