Designs of Distinction Narrow Lexington Bar Bracket
Designs of Distinction Narrow Lexington Bar Bracket is perfect for alternative uses including lighting, hanging plants, and more. Crafted from North American hardwoods. Choose from Alder, Cherry, Hard Maple, Paint Grade, Red Oak, Walnut, or White Oak.
Specifications
| Brand | Designs of Distinction |
| Finish | Unfinished |
| Height | 5" |
| Material | Wood |
| Projection | 10" |
| Style | Traditional, Modern Farmhouse, Contemporary |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 1 1/2" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like