Designs of Distinction Nouveau Bun Foot
This Nouveau-style Designs Of Distinction Nouveau Bun Foot will give a classic look to any furniture piece. The 4" solid wood bun features a square tapered design and offered in Hard Maple, Walnut, Red Oak, Alder, Paint Grade, and Cherry. Ships unfinished and ready to paint or stain.
- Product: Turned Bun Foot
- Style: Traditional
- Finish: Unfinished Wood
- Material: Hard Maple, Walnut, Red Oak, Alder, Paint Grade, White Oak, Walnut, Cherry
- Size: 4" tall, 4"dia.
Specifications
| Shipping | Usually Ships In 2-5 Business Days |
| Diameter | 4" |
| Height | 4" |
| Material | Wood |
| Unit of Measure | Each |
| Brand | Designs Of Distinction |
| Finish | Unfinished |
| Top Diameter | 4" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
You May Also Like