Designs Of Distinction Petite Metro Column Island Leg
Give your kitchen island the designer look it deserves with this Petite Metro Column Island Leg from Designs of Distinction. The 34 5/8" leg is made of solid wood and has an Arts and Crafts motif with clean, straight lines. Available in several wood choices and unfinished. White Oak, Walnut, Red Oak, Cherry, Hard Maple, Alder, and Paint Grade.
Specifications
| Brand | Designs Of Distinction |
| Depth | 3" |
| Height | 34 5/8" |
| Material | Wood |
| Unit of Measure | Each |
| Finish | Unfinished |
| Top Block Length | 5 1/2" |
| Width | 3" |
| Shipping | Usually Ships In 2-5 Business Days |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like