Designs Of Distinction Plain Lille Bun Foot
Bun feet are tasked with holding up weight on chairs, sofas, and couches, so you don't want inferior wood. This Plain Lille Bun Foot from Designs of Distinction is made of solid wood by skilled wood workers and made to last. Available in Alder, Cherry Hard Maple, Red Oak, Paint Grade and ships unfinished.
- Product: Plain Lille Bun Foot
- Material: Wood
- Wood Type: Alder, Cherry, Hard Maple, Red Oak, Paint Grade
- Height: 4 1/2"
- Depth: 1 15/16"
- Diameter: 4"
Specifications
| Brand | Designs Of Distinction |
| Depth | 1 15/16" |
| Diameter | 4" |
| Height | 4 1/2" |
| Material | Wood |
| Unit of Measure | Each |
| Shipping | Usually Ships In 2-5 Business Days |
| Finish | Unfinished |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like