Designs of Distinction Self Rimming 4 Inch x 12 Inch Floor Air Vent
Designs of Distinction Self Rimming 4 Inch x 12 Inch Floor Air Vent is ideal for new or replacement applications. These Self Rimming Floor Vents add a classy finish on vents to match your designs. Choice of wood types.
Specifications
| Additional Dimensions | Fits Opening: 4" x 12"; Above Floor Height: 3/8" |
| Brand | Designs of Distinction |
| Length | 13 3/4" |
| Material | Wood |
| Shipping | Usually Ships in 2-5 Business Days |
| Thickness | 3/4" |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 5 3/4" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like