Designs of Distinction Single Blank Switch Plate Cover
Designs of Distinction Single Blank Switch Plate Cover is offered in eight wood types and unfinished for personal customization. Available in Alder, Cherry, Hard Maple, Quarter Sawn Red Oak, Red Oak, Walnut, or White Oak.
Specifications
| Unit of Measure | Each |
| Width | 3 1/2" |
| Brand | Designs of Distinction |
| Finish | Unfinished |
| Height | 5 3/4" |
| Material | Wood |
| Projection | 3/8" |
| Style | Contemporary, Traditional, Transitional |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like