Designs Of Distinction Small Square Bun Foot
When finishing a furniture project the little details are important. Details like finding the right bun foot. Classic without being over-powering, this Designs Of Distinction Small Square Bun Foot is ideal for sofas, chairs, ottomans, or cabinets and available in several woods to suit any application.
Specifications
| Bottom Diameter | 3 3/4" |
| Top Diameter | 3 3/8" |
| Shipping | Usually Ships In 2-5 Business Days |
| Depth | 3 3/4" |
| Height | 4" |
| Material | Wood |
| Unit of Measure | Each |
| Brand | Designs Of Distinction |
| Finish | Unfinished |
| Width | 3 3/4" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like