Designs of Distinction Square Craftsman Bun Foot
Finish or update your cabinets, seating, chests, or bed frames with the Designs of Distinction Square Craftsman Bun Foot. This 4-sided tapered foot works well as either a simple support or a decorative touch. Establish a theme using all wood components from the Craftsman Collection. available in six wood species.
Specifications
| Brand | Designs of Distinction |
| Finish | Unfinished |
| Height | 6" |
| Length | 3" |
| Material | Wood |
| Shipping | Usually Ships in 2-5 Business Days |
| Style | Craftsman |
| Top Block Length | 2" |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 3" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like