Designs Of Distinction Square Tapered Furniture Bun Foot
Raise that couch or chair off the floor with this Square Tapered Furniture Bun Foot from Designs of Distinction. Available in six wood choices, this classically shaped furniture leg is ideal for restoring an old piece or new construction. Wood is unfinished and ready to stain or paint.
Specifications
| Brand | Designs Of Distinction |
| Depth | 1 7/8" |
| Height | 6" |
| Material | Wood |
| Shipping | Usually Ships In 2-5 Business Days |
| Finish | Unfinished |
| Width | 1 7/8" |
| Unit of Measure | Each |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like