Designs Of Distinction Stratford Furniture Bun Foot
The Designs Of Distinction Stratford Furniture Bun Foot features a simple squared design with tapered end. It is ideal for Craftsman or Modern homes. Use on chairs, ottomans, and sofas and available in several distinct woods. Hard Maple, Alder, Cherry, Paint Grade, Walnut, and Red Oak.
Specifications
| Shipping | Usually Ships In 2-5 Business Days |
| Brand | Designs Of Distinction |
| Bottom Diameter | 1 11/16" |
| Depth | 2 3/8" |
| Height | 6" |
| Material | Wood |
| Unit of Measure | Each |
| Finish | Unfinished |
| Top Block Length | 2 1/4" |
| Width | 2 3/8" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
You May Also Like