Designs of Distinction Tall Lexington Bar Bracket
Deeper than long, Designs of Distinction Tall Lexington Bar Bracket is an eye-catching design perfect for alternative uses, like lighting, hanging plants, and more. Choose from Alder, Cherry, Hard Maple, Paint Grade, Red Oak, Walnut, or White Oak. Part of the Modern Farmhouse Collection.
Specifications
| Brand | Designs of Distinction |
| Finish | Unfinished |
| Height | 7 1/2" |
| Material | Wood |
| Projection | 10" |
| Style | Traditional, Modern Farmhouse, Contemporary |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 2 1/2" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like