Designs Of Distinction Traditional Reeded Column Island Leg
Reeded columns are a great traditional design element that complements any design style. This 34 1/2" reeded column is made of solid wood and can be used in a variety of applications including mantel supports, kitchen islands, counter tops, entryways, and room dividers. Available in several wood choices and unfinished.
Specifications
| Shipping | Usually Ships In 2-5 Business Days |
| Brand | Designs Of Distinction |
| Depth | 3 1/2" |
| Height | 34 1/2" |
| Material | Wood |
| Unit of Measure | Each |
| Finish | Unfinished |
| Top Block Length | 5 7/8" |
| Width | 3 1/2" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like