Designs Of Distinction Tulip Column Island Leg
The classic shape of this Tulip Column Island Leg from Designs of Distinction will give you kitchen island or other projects a beautiful and elegant look. With a wide selection of woods available, you can match your existing cabinets and furniture. Alder, Cherry, Red Oak, Hard Maple, and Paint Grade wood. 3 1/2" W x 34 1/2" H.
Specifications
| Shipping | Usually Ships In 2-5 Business Days |
| Depth | 3 1/2" |
| Height | 34 1/2" |
| Material | Wood |
| Unit of Measure | Each |
| Finish | Unfinished |
| Top Block Length | 10 13/16" |
| Width | 3 1/2" |
| Brand | Designs Of Distinction |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like