Designs Of Distinction Wide Basilica Bracket
This heavy-duty Wide Basilica Bracket from Designs of Distinction is specifically designed to help support heavy countertops, such as marble, stone, and granite. Each bracket is finished in a durable wrought iron finish to enhance the natural beauty of these classic designs. 12-inch height. Projects 10 inches.
Specifications
| Depth | 10" |
| Finish | Wrought Iron |
| Height | 12" |
| Brand | Designs Of Distinction |
| Material | Iron |
| Shipping | Usually Ships In 2-5 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 1 1/2" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like