Elements Belfast Thin Cabinet Pull
Elements Belfast Thin Cabinet Pull is a tapered arch design with narrow profile for a comtemporary appeal. Polished Chrome finish. Made of Zinc. 128MM boring and 6 3/16" long. Projects 1 1/16".
Specifications
| Boring | 128MM |
| Bottom Diameter | 11/16" x 1 3/16" |
| Brand | Elements |
| Length | 6 3/16" |
| Material | Zinc |
| Projection | 1 1/16" |
| Style | Contemporary; Transitional |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 3/8" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like