Elements Lindos Cabinet Pull
With its beaded border and classic styling, the Elements Lindos Cabinet Pull is sure to draw attention. The D-Pull features a slightly arched and tapered grip with beaded border. Made of Zinc and offered in Satin Nickel, Polished Chrome, Brushed Pewter, and Brushed Oil Rubbed Bronze.
Specifications
| Boring | 128MM |
| Bottom Diameter | 7/16" x 7/16" |
| Brand | Elements |
| Length | 5 9/16" |
| Material | Zinc |
| Projection | 1 1/8" |
| Style | Traditional |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 11/16" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like