Elements Seaver Cabinet Pull
Elements Seaver Cabinet Pull is a bow-design with block curved feet that will add a modern look to cabinets and furniture. Choice of 96MM or 3" boring. Four finishes - Brushed Pewter, Brushed Oil Rubbed Bronze, Polished Chrome and Satin Nickel.
Specifications
| Boring | 3" |
| Bottom Diameter | 5/8" x 5/8" |
| Brand | Elements |
| Length | 4 1/16" |
| Material | Zinc |
| Projection | 1 1/8" |
| Style | Transitional; Traditional |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 5/8" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like