Fauceture Continental Single Lever Bathroom Faucet
Fauceture Continental Single Lever Bathroom Faucet boasts bold, sleek design with its cylindrical styling. Single-hole bathroom faucets provide a more streamlined look and allow your bathroom to appear more spacious with the limited counter space they require. The Concord bathroom faucet features sturdy brass construction and is offered in 14 finishes. A matching finish drain is also included.
Specifications
| Brand | Fauceture |
| Center to Center | Single Hole |
| Height | 6 1/8" |
| Length | 2 1/8" |
| Material | Brass |
| Shipping | Usually Ships in 2-5 Business Days |
| Style | Modern |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 4 7/8" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like