Fauceture Duchess FSC160AKL 4 Inch Lavatory Sink Faucet
Crafted in commendations to English nobility, the exemplary design of this faucet manifests regality and elegance with its black porcelain handles. Centerset bathroom faucets are ideal for smaller bathrooms and feature an easy 3-hole installation. The Duchess 4" centerset bathroom faucet with brass pop-up and its featured sturdy brass construction and premium finish are guaranteed to glamorize your home's ensemble for years to come. Glamorize your home today with the traditional elegance of this faucet. A matching finish drain is also included.
Specifications
| Brand | Fauceture |
| Center to Center | 4" |
| Height | 5 1/2" |
| Length | 10 1/4" |
| Material | Brass, Zinc Alloy |
| Style | Traditional |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 5 1/8" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like