Fauceture Millenium Cross Gooseneck Widespread Bathroom Faucet
The eclectic style of the 1930s Art Deco style is showcased in the Fauceture Millenium Cross Gooseneck Widespread Bathroom Faucet. The modern widespread faucet features a 3-hole installation. The Millennium 8 in. deck mount faucet is made of Brass and offered in seven finishes. A matching finish drain is also included.
Specifications
| Brand | Fauceture |
| Center to Center | 8" - 16" Adjustable |
| Height | 10 1/16" |
| Length | 10" |
| Material | Brass |
| Shipping | Usually Ships in 2-5 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 5 3/8" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like