Fauceture Vessel Sink Mounting Ring
This Fauceture Vessel Sink Mounting Ring is designed to secure any rounded bottom vessel sink to the countertop. Fit the ring between the counter and your sink to provide a flat surface for installation. Available in a variety of finishes. 4 inches in diameter.
Specifications
| Brand | Fauceture |
| Diameter | 4" |
| Height | 11/16" |
| Length | 4" |
| Material | Brass |
| Style | Modern |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 4" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like