Acorn Black Iron Spade Pull
The Black Iron Spade Pull is great for garden gates or small outside doors and will blend in beautifully with many landscapes. This heavy-duty pull handle features a bowed handle with spade-shaped mounting ends. The beautiful, rough black iron finish has a lifetime no rust warranty. The weathered appearance of cast iron duplicates that found on the ironwork of many old European castles and cathedrals.
Specifications
| Shipping | Usually Ships In 2-5 Business Days |
| Brand | Acorn Manufacturing |
| Material | Iron |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 2" |
| Length | 8" |
| Boring | 6 13/16" |
| Finish | Black |
| Style | Rustic |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like