Gourmetier Concord 2-Handle Wall Mount Pull Down Kitchen Faucet
This Gourmetier Concord 2-Handle Wall Mount Pull Down Kitchen Faucet boasts bold, sleek design with its cylindrical styling. Designed for optimum versatility and functionality, modern day technology is provided for a state-of-the-art product. The Concord Kitchen Faucet features a high arching spout to easily clean larger dishes, swivel ability to reach any area in and around your sink, and a dual function pull-down sprayer to tackle tough messes. Matching accessories are available for use.
Specifications
| Brand | Gourmetier |
| Center to Center | 8" |
| Height | 2 5/16" |
| Length | 16 1/16" |
| Material | Brass; Stainless Steel |
| Shipping | Usually Ships in 2-5 Business Days |
| Style | Modern |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 8" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like