Gourmetier Concord Single Lever Pull Out Kitchen Faucet
Gourmetier Concord Single Lever Pull Out Kitchen Faucet brings a contemporary twist to the popular pull-out style. These sleek, modern faucets are known for their extendable hose reach and two-function sprayers to help tackle tough messes. The brass construction and single handle also provide a sturdy, reliant, and easy to use fixture. Matching accessories are available for use. Choice of five finishes including a two-tone Mattte Black and Polished Chrome and Matte Black and Brushed Nickel.
Specifications
| Brand | Gourmetier |
| Center to Center | Single Hole |
| Height | 7 9/16" |
| Length | 7 5/8" |
| Material | Brass |
| Shipping | Usually Ships in 2-5 Business Days |
| Style | Modern |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 9 13/16" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like