Gourmetier Continental Single Lever Pre-Rinse Kitchen Faucet
Gourmetier Continental Single Lever Pre-Rinse Kitchen Faucet is designed for optimum versatility and functionality. The deck-mount faucet features multiple spray settings and extendable spout. Additionally, the rotating swivel spout leaves no area of the sink untouched as the industrial look of the exposed spring provides residential function. Matching accessories are available for use. Choose from nine finishes.
Specifications
| Brand | Gourmetier |
| Center to Center | Single Hole |
| Height | 28 1/4" |
| Length | 10" |
| Material | Brass |
| Shipping | Usually Ships in 2-5 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 9 13/16" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like