Gourmetier Garbage Disposal Air Switch Button
The Gourmetier Garbage Disposal Air Switch Button is a convenient way in finishing work around the kitchen sink. The button, which can be mounted to the sink or the countertop, connects to a hose which plunges air activating the disposal. The button is available in a ten finishes to complement the finish of your faucet and/or surrounding decor.
Specifications
| Brand | Gourmetier |
| Diameter | 1 13/16" |
| Height | 2 3/4" |
| Length | 39" |
| Material | Stainless Steel, Plastic |
| Style | Modern |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 1 11/16" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like