Grandeur Fifth Avenue C-Grip Thumblatch To Bellagio Lever Entry Set
The stylish, tailored look of the Grandeur Fifth Avenue C-Grip Thumblatch To Bellagio Lever Entry Set has a universal appeal that works well with almost any home. The plain back plate with beveled edges is timeless. Add the Bellagio Lever, with its gracefully curved contour for an unmatched combination. The other side has a round handle grip with Thumblatch. Offered in five great metal finishes to complement any decor.
Fifth Ave Handleset-C Grip Stats
Fifth Ave Long Plate Specs
Bellagio Lever Stats
Specifications
| Style | Colonial: 1607 - 1800 |
| Brand | Grandeur |
| Center to Center | 4 3/8" |
| Material | Solid Brass |
| Projection | 3" |
| Width | 2 3/8" |
| Height | 17" With Deadbolt |
| Shipping | Usually Ships In 2-5 Business Days |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like