Grandeur Fifth Avenue S-Grip Thumblatch To Bellagio Lever Entry Set
The stylish look of the Fifth Avenue Handle set has a broad appeal that works well with almost any home. The plain back place with beveled edges is timeless. Add the Bellagio Lever, with its gracefully curved contour for an unmatched combination. The other side has a curved handle with Thumblatch. Offered in five great metal finishes to complement any decor.
Specifications
| Style | Colonial: 1607 - 1800 |
| Brand | Grandeur |
| Shipping | Usually Ships In 2-5 Business Days |
| Center to Center | 5" |
| Height | 17 1/4" With Deadbolt |
| Material | Solid Brass |
| Projection | 3 1/4" |
| Width | 2 3/8" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like