Acorn H Black Iron Hinge
Acorn H Black Iron Hinge is a 7-inch iron hinge for multiple uses with a classic H shape. The black finish adds to the primitive appeal.
Specifications
| Finish | Black |
| Length | 7" |
| Material | Iron |
| Shipping | Usually Ships In 2-5 Business Days |
| Style | Rustic |
| Unit of Measure | Per Pair |
| Width | 2 11/16" |
| Additional Dimensions | Plate Width: 7/8" |
| Brand | Acorn Manufacturing |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
You May Also Like