idh by St. Simons 17020 Coat & Hat Hook
Idh by St. Simons Coat & Hat Hook has a traditional shape with two curved hooks with rounded tips Use this solid brass double hook in an entryway, closet, bathroom, laundry room - anywhere you need a hook. Use several on a pole and make your own tree style coat rack. Available in seven finishes to coordinate with any decor. 2 3/4".
- Genuine Solid Brass
- Easy Installation
Specifications
| Brand | Idh By St. Simons |
| Center to Center | 3/4" |
| Height | 2 3/4" |
| Material | Solid Brass |
| Projection | 3 1/4" |
| Shipping | Usually Ships In 2-5 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 1 1/8" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
You May Also Like