idh by St. Simons 12011 Wide Square Roller Ball Catch
Premium Quality Solid Brass Wide Square Roller Ball Catch by idh.
- Strike: 1 3/8" x 2 1/8"
- Screw Hole Center-To-Center: 1 1/4"
- Genuine Solid Brass
- Easy Installation
Specifications
| Additional Dimensions | Face: 1" X 2 1/8"; Tube Diameter: 3/4"; Tube Length: 1 1/2" |
| Brand | Idh By St. Simons |
| Diameter | 3/4" |
| Length | 2 1/8" |
| Material | Solid Brass |
| Shipping | Usually Ships In 2-5 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 1" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like