Jeffrey Alexander Annadale Pillow Top Cup Bin Pull
Jeffrey Alexander Annadale Pillow Top Cup Bin Pull is a curved handle pull with narrow cup grip along the bottom. These unique pull is made of Zinc and offered in five trendly finishes - Brushed Oil Rubbed Bronze, Satin Nickel, Gun Metal, Brushed Pewter, and Matte Black. 96MM and 128MM.
Specifications
| Boring | 128MM |
| Bottom Diameter | 1" x 1 1/4" |
| Brand | Jeffrey Alexander |
| Length | 6 1/4" |
| Material | Zinc |
| Projection | 1 3/16" |
| Style | Transitional; Traditional |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 7/8" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like