Legacy Artisan 13 Inch Acanthus Bracket Corbel
These Legacy Artisan furniture-quality corbels are expertly handcrafted and machined, sanded to perfection, and ready to stain or paint. This 13-inch acanthus design is ideal for shelves, as accent pieces, or under your counter tops for support. Rubberwood.
Specifications
| Wood Type | Rubberwood |
| Shipping | Usually Ships In 2-5 Business Days |
| Brand | Legacy Artisan |
| Finish | Unfinished |
| Height | 13" |
| Material | Wood |
| Projection | 9" |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 2 1/2" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like