Legacy Artisan 14 Inch Traditional Mission Corbel
Legacy Artisan 14 Inch Traditional Mission Corbel is ideal for shelves, as accent pieces, or under your counter tops for support. These Legacy Artisan furniture quality corbels are expertly handcrafted and machined, sanded to perfection, and ready to stain or paint. Maple or Rubberwood.
- Product: Wood Corbel
- Style: Mission
- Finish: Unfinished Wood
- Material: Maple, Rubberwood
- Size: 3" x 14" x 6"
Specifications
| Finish | Unfinished |
| Height | 14" |
| Material | Wood |
| Projection | 6" |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 3" |
| Shipping | Usually Ships In 2-5 Business Days |
| Brand | Legacy Artisan |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like