Legacy Artisan 4 Inch x 4 5/8 Inch Tulip Square Turned Bun Foot
The Legacy Artisan 4 Inch x 4 5/8 Inch Tulip Square Turned Bun Foot lifs furniture or cabinets in beautiful style. The solid wood, tulip-shaped foot has a wide 4 5/8-inch square top that tapers to 3 inches. The 4 inch tall bun foot is offered in 14 wood species - Cherry, Maple, Alder, Hickory, Hard Maple, Quarter Sawn Oak, Rustic Alder, Rustic Cherry, Rustic Hickory, Rubberwood, Walnut, White Oak, Poplar and Red Oak.
Specifications
| Finish | Unfinished |
| Bottom Diameter | 3" |
| Brand | Legacy Artisan |
| Height | 4" |
| Material | Wood |
| Top Diameter | 4 5/8" |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 4 5/8" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like