Legacy Artisan Plain Round Bun Foot
The Legacy Artisan Plain Round Bun Foot is a classic round foot that has a top-like shape. Use on cabinets or furniture or a pretty lift. The 4-inch bun has a 3 5/8-inch top diameter and 1 3/16-in. tip. Available in Cherry, Maple, Alder, Hickory, Hard Maple, Quarter Sawn Oak, Rustic Alder, Rustic Cherry, Rustic Hickory, Rubberwood, Walnut, White Oak, White Pine, Poplar and Red Oak.
Specifications
| Bottom Diameter | 1 3/16" |
| Brand | Legacy Artisan |
| Diameter | 3 5/8" |
| Finish | Unfinished |
| Height | 4" |
| Material | Wood |
| Top Diameter | 3 5/8" |
| Unit of Measure | Each |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like