Legacy Artisan Square Taper Bun Foot
Accent your favorite furniture piece or cabinetry with these stylish Legacy Artisan Square Taper Legacy Artisan Bun Feet. The 3 1/2-inch wide top tapers with a distinct grooved line at the beginning of the taper. These handcrafted feet are available in Alder, Cherry, Maple, Poplar, and Rubberwood. Mounting hardware not included.
- Product: Bun Foot
- Style: Traditional
- Finish: Unfinished Wood
- Material: Alder, Cherry, Maple, Poplar, and Rubberwood
- Size: 3 1/2" x 4"
Specifications
| Bottom Diameter | 2 1/2" |
| Shipping | Usually Ships In 2-5 Business Days |
| Brand | Legacy Artisan |
| Finish | Unfinished |
| Height | 4" |
| Material | Wood |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 3 1/2" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like