Legacy Heritage 10 Inch Transitional Bullnose Cap Corbel
The Legacy Heritage 10 Inch Transitional Bullnose Cap Corbel brings the beauty of a finely crafted wooden bracket to your design. Use this curved front bracket under countertops, cabinets, shelves, and more. Available in Alder, Maple, Cherry, or Rubberwood and ready to paint or stain.
- Material: Solid Wood
- Width: 3"
- Height: 10"
- Depth: 6 1/2"
- Wood types: Alder, Maple, Cherry, Rubberwood
Legacy Heritage 10 Inch Transitional Bullnose Cap Corbel Specification
Specifications
| Brand | Legacy Heritage |
| Depth | 6 1/2" |
| Finish | Unfinished |
| Height | 10" |
| Material | Wood |
| Shipping | Usually Ships In 2-5 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 3" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like