Legacy Heritage 11 Inch Mission Corbel
The Legacy Heritage 11 Inch Mission Corbel is a thin, plain wooden bracket in the Mission style used for supporting cabinets, shelves, and more. This solid wood corbel is hand crafted for superior quality and offered in Alder, Maple, Cherry, Birch, or Rubberwood.
- Material: Solid Wood
- Width: 1 3/4"
- Height: 11"
- Depth: 8"
- Wood types: Alder, Maple, Cherry, Birch, Rubberwood
Specifications
| Brand | Legacy Heritage |
| Depth | 8" |
| Finish | Unfinished |
| Height | 11" |
| Material | Wood |
| Shipping | Usually Ships In 2-5 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 1 3/4" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like