Legacy Heritage 12 Inch Modern Corbel with Cove Design
Legacy Heritage 12 Inch Modern Corbel with Cove Design will support shelves, mantels, and counters in elegant style. The hand crafted wooden corbel features a curved front with flat top and grooved accent. This solid wood bracket is offered in Alder, Hard Maple, Cherry, or Rubberwood.
- Material: Solid Wood
- Width: 5"
- Height: 12"
- Depth: 8"
- Wood types: Alder, Hard Maple, Cherry, Rubberwood
Legacy Heritage 12 Inch Modern Corbel with Cove Design Specification
Specifications
| Brand | Legacy Heritage |
| Depth | 8" |
| Finish | Unfinished |
| Height | 12" |
| Material | Wood |
| Shipping | Usually Ships In 2-5 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 5" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like